Optymalizacja diagnostyka komputera sieci, czyli programy nie tylko dla informatyka.

Programy przydatne do optymalizacji systemu, diagnostyki komputera i sieci

Często podczas różnych przypadłości sprzętu, systemów operacyjnych  poszukiwałem programów do diagnostyki lub naprawy. Niestety moje poszukiwania zabierały mi sporo czasu, albo programy nie trafiały w moje gusta albo ich użyteczność była wątpliwa. Dlatego stworzyłem listę programów, których sam często używam.
Przy ich pomocy wykonasz optymalizację diagnostykę komputera i sieci

Diagnostyka

speedfanSpeedfan452 to program do monitorowania temperatur procesora, komputera (płyty głównej) i dysku twardego oraz prędkości obrotowych wentylatorów. Sprawdza także stan dysku twardego dzięki technologii S.M.A.R.T. Umożliwia automatyczną zmianę prędkości wentylatorów.
Należy uważać żeby nie wyłączyć całkowicie wentylatorów bo może to doprowadzić do uszkodzenia komputera.
Memtest86 USB program do testowania kości pamięci RAM w komputerze. Memtest86 pracuje całkowicie niezależnie - tworzy dysk USB bootowalny, z którego później uruchamiamy komputer.
AxencenetTools zestaw 10 podręcznych narzędzi do skanowania i monitorowania sieci. Program przeznaczony jest zarówno do domowego, jak i komercyjnego użytku. Skaner sieci, portów, serwisów, diagnostyka usług TCP i UDP, wintools, monitorowanie dostępności i czasu odpowiedzi wielu hostów, identyfikacja hostów po adresie DNS, traceroute.
Zenmap bezpłatne narzędzie do eksploracji sieci i przeprowadzania audytów bezpieczeństwa. Może służyć do inwentaryzacji sieci

Optymalizacja

CCleaner CCleaner aplikacja przeznaczona do optymalizacji i usuwania z systemu zbędnych plików pozostawionych przez inne programy. Pozwala na wyczyszczenie zarówno dysku twardego jak i rejestru z niepotrzebnych i spowalniających komputer danych.
Umożliwia wyłączanie/usuwanie programów uruchamiających się przy starcie systemu. Usuwanie dodatków do przeglądarek internetowych. Odinstalowywanie aplikacji z systemu.
Malwarebytes AdwCleaner usuwa uciążliwe programy, które spowalniają i utrudniają pracę komputera. Usuwa adware, niechciane paski narzędzi, potencjalnie niechciane programy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *