Programy narzędziowe cz. II

Kolejna porcja programów nie tylko dla informatyków.

Dziś zamieszczam kolejne programy narzędziowe które mogą się przydać, przy problemach z komputerami i nie tylko. Dlatego są to narzędzia które często się przydają.

Programy, narzędzia dla serwisantów i użytkowników komputerów oraz laptopów.

TeamViewer, zdalny dostęp, remote controlTeam Viewer program do zdalnego przechwytywania pulpitu, myszki, klawiatury, przesyłania plików, dźwięku, drukowania. Umożliwia, restart zdalny komputera. Posiada czat. Możemy zdalnie przez internet i w sieci lokalnej pracować na innym komputerze.
Hirens Boot, narzędzia, boot CDHirens Boot 15.2 Zbiór narzędzi i programów uruchamianych z bootowalnej płyty CD. Zawiera dystrybucję linuksa z narzędziami, mini Windows XP, programami uruchamianymi z DOS. Projekt od 2012 nie jest już rozwijany, można jeszcze znaleźć nieoficjalną wersję 16 z mini wersją Windows 7. Obecnie Hiren's BootCD jest tworzony i modyfikowany przez fanów zestawu narzędzi. Aktualna wersja wspiera systemy uruchamiane z UEFI. Wymaga minimum 2 GB RAM i jest oparta na Windows 10 PE x64.
Linux Live USB CreatorUSB Linux Live Creator Program przy pomocy którego możemy pobrać i utworzyć pendrive z dystrybucją linux w wersji Live. Może się nam przydać jeźeli mamy problem np. z uruchomieniem zainstalowanego systemu Windows, a dysk nie jest uszkodzony. Dzięki temu mamy możliwość zrobienia kopii danych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *