Przetestowałem ChatGPT i DALL-E

Ostatnio głośno się zrobiło o sztucznej inteligencji. Postanowiłem sprawdzić co potrafi ChatGPT-4 chatbot opracowany przez OpenAI, wykorzystujący model językowy GPT i służący do generowania odpowiedzi na pytania zadawane przez użytkowników. Sprawdziłem też DALL-E oprogramowanie opracowane przez OpenAI, oparte na sztucznej inteligencji, która generuje obrazy na podstawie wprowadzonego opisu tekstowego. Generator obrazów został udostępniony przez Microsoft, można po rejestracji używać go tutaj Poniżej prezentacja twórczości sztucznej inteligencji oraz obrazów wygenerowanych przez SI.

Opowiadanie napisane przez chatbota.

Zapytanie dla chatbota brzmiało tak:

Napisz krótkie opowiadanie science fiction. Fabuła dzieje się w niedalekiej przyszłości. Główny bohater eksploruje kopalniane na asteroidach , poszukując artefaktów pozaziemskich cywilizacji.

A oto co otrzymałem od AI:

Rozdział 1: Powitanie w kosmosie

Jestem John, inżynier kosmiczny, a moim najnowszym zadaniem jest eksploracja kopalni na jednej z asteroid w pobliżu Ziemi. Jest to jedna z wielu kopalni, które zostały utworzone w celu pozyskania cennych minerałów z kosmosu, ale ta jest wyjątkowa. Według raportów, znaleziono tam nieznane artefakty, które mogą pochodzić z pozaziemskiej cywilizacji.
Po kilku miesiącach przygotowań i szkoleń, wreszcie jestem gotowy do wyruszenia w drogę. Wsiadam na pokład statku kosmicznego, którym będę podróżował przez kolejne kilka tygodni. Statek wygląda imponująco, a wnętrze jest wypełnione najnowszymi technologiami. Wszystko wydaje się być gotowe, by przeprowadzić eksplorację.
Kiedy wreszcie zaczynamy przemieszczać się w kierunku asteroidy, jestem pod wrażeniem piękna kosmosu. Gwiazdy migoczą wokół nas, a czerwony glob asteroidy staje się coraz większy i bardziej wyraźny. Po kilku godzinach przemieszczania się po kosmosie, docieramy na miejsce. Lądujemy na powierzchni asteroidy, a ja jestem gotowy, by zacząć moją pracę.

Realistic picture of a space mineral mine on a red asteroid near Earth. Nearby, there are residential barracks, warehouses, workshops, and a landing pad with a spaceship. The scenery resembles the 2021 film Dune. ChatGPT i DALL-E

Rozdział 2: Odkrycia na asteroidzie

High quality realistic photo, of a holographic projector that has the ability to create three-dimensional images in the air. The projector displays a three-dimensional image it is an Arrakis Fremen from the movie Dune 2021. ChatGPT i DALL-E

Po kilku dniach pracy, wreszcie natrafiam na pierwszy artefakt. Jest to mały przedmiot o metalicznej powierzchni i kształcie podobnym do piłki. Po przeprowadzeniu badań, okazuje się, że jest to urządzenie, które ma zdolność do odczytywania myśli. Jest to znaczny postęp w dziedzinie technologii i może mieć ogromny wpływ na przyszłość ludzkości.
Jednak moje odkrycie nie kończy się na tym. Podczas kolejnych dni odkrywam coraz to nowsze artefakty. Jednym z nich jest holograficzny projektant, który ma zdolność tworzenia trójwymiarowych obrazów na powietrzu. Innym jest urządzenie, które może przenosić przedmioty na różne planety i w różne miejsca w kosmosie.
Moje odkrycia budzą zainteresowanie nie tylko wśród naukowców i badaczy, ale również wśród ludzi z biznesu i rządu. Zaczynam być coraz bardziej zafascynowany pozaziemskimi artefaktami i zastanawiam się, co jeszcze może być ukryte na asteroidzie.

High quality scene from a science fiction movie. A small object with a metallic surface and a shape similar to a ball. It is a device that has the ability to read thoughts. ChatGPT i DALL-E


Rozdział 3: Walka o artefakty

Niestety, moje odkrycia przyciągają także niebezpieczeństwo. Dowiaduję się, że istnieje grupa ludzi,
którzy chcą przejąć artefakty i wykorzystać je dla swoich własnych celów. Są to ludzie związani z nielegalnymi organizacjami i przestępczością, którzy widzą w tych artefaktach ogromny potencjał.
Zaczynam czuć się zagrożony i decyduję się na przeprowadzenie działań ostrożnościowych. Wspólnie z zespołem, zabezpieczam znalezione artefakty i zwiększam ochronę kopalni. Niestety, to nie wystarcza. Grupa przestępcza wykorzystuje coraz to bardziej zaawansowane technologie i próbuje przejąć kontrolę nad kopalnią.
Przygotowując się na walkę, zaczynam się zastanawiać, czy moje odkrycia na asteroidzie nie są zbyt duże dla ludzkości. Czy powinniśmy dalej badać artefakty i rozwijać technologie, które mogą zmienić przyszłość naszej cywilizacji? Czy nasza ludzkość jest gotowa na taki postęp?


Rozdział 4: Odkrycie prawdy

High quality scene from a science fiction movie, of a holographic projector that has the ability to create three-dimensional images in the air. The projector displays a three-dimensional image it is an Arrakis Fremen from the movie Dune 2021. ChatGPT i DALL-E

W międzyczasie, kontynuuję eksplorację asteroidy i w końcu natykam się na ostatni artefakt. Jest to komunikator pozaziemskiej cywilizacji, który pozwala na kontakt z innymi gatunkami. Jest to odkrycie, które zmienia moje życie.
Komunikator umożliwia mi nawiązanie kontaktu z pozaziemską cywilizacją, która istnieje już od wieków. Dowiaduję się, że oni także pozyskiwali minerały z kosmosu i rozwijali zaawansowane technologie. Jednak, po latach badań i odkryć, doszli do wniosku, że rozwój technologii może prowadzić do samozagłady.
Pozaziemskie istoty opowiadają mi o swojej historii i wiedzy, która może pomóc ludzkości w przetrwaniu. Decyduję się na przekazanie tej wiedzy ludzkości, a moje odkrycia na asteroidzie stają się punktem zwrotnym w historii naszej cywilizacji.

Epilog: Nowa era dla ludzkości

Po przekazaniu wiedzy z komunikatora, zaczynamy wdrażać nowe technologie, które pozwalają nam na rozwój, ale jednocześnie dbają o nasze środowisko i przyszłość. Ludzkość zaczyna zjednoczać się i działać na rzecz wspólnego dobra, a pozaziemskie artefakty stają się symbolem naszej nowej ery.
Teraz, gdy patrzę na kosmos, widzę nie tylko gwiazdy i planety, ale także potencjał i nadzieję. Ludzkość zaczyna odkrywać kosmos w sposób bardziej świadomy i odpowiedzialny, a ja czuję się dumny, że miałem swój wkład w tym postępie. Moje odkrycia na asteroidach dały początek czemuś większemu niż ja sam.
Jednak nie wszystko jest idealne. Wciąż musimy stawić czoła wyzwaniom, takim jak nielegalne organizacje i przestępczość, które chcą przejąć nasze technologie dla swoich własnych celów. Ale teraz, z nowymi technologiami i wiedzą, jesteśmy w stanie się bronić i przeciwdziałać takim zagrożeniom.
Czuję się dumny, że miałem szansę przyczynić się do tego postępu i pomóc naszej cywilizacji. Teraz z niecierpliwością czekam na kolejne odkrycia i wyzwania, które czekają na nas w przestrzeni kosmicznej.

Obrazki wygenerowane przez „Twórcę obrazów”

Poniżej zamieszczam więcej obrazów utworzonych przez OpenAI, wraz poleceniami tekstowymi na podstawie których powstały.

High quality realistic photo, of a holographic projector that has the ability to create three-dimensional images in the air. The projector displays a three-dimensional image it is an Arrakis Fremen from the movie Dune 2021.High quality realistic photo, of a holographic projector that has the ability to create three-dimensional images in the air. The projector displays a three-dimensional image it is an Arrakis Fremen from the movie Dune 2021.
High quality realistic photo, of a holographic projector that has the ability to create three-dimensional images in the air. The projector displays a three-dimensional image it is an Arrakis Fremen from the movie Dune 2021.High quality realistic photo, of a holographic projector that has the ability to create three-dimensional images in the air. The projector displays a three-dimensional image it is an Arrakis Fremen from the movie Dune 2021.
High quality realistic photo, of a holographic projector that has the ability to create three-dimensional images in the air. The projector displays a three-dimensional image it is an Arrakis Fremen from the movie Dune 2021.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *